Astana I.

13.09.2014 17:47

V sobotu jsme vstávali časně, abychom stihli v 8 ráno autobus do Astany - co budu povídat, cesta byla dlouhá... takže někdy po 12 hodině jsme tam konečně dorazili. Cestou jsme se na zastávce (na občeerstvovadle, kde nebyly funkční žádné toalety) obveselovali japonskou hrou, jejíž jméno si nepamatuji, nicméně kterou jsem dostala jako dárek na hamfestu.

Naše skupina Sněhurek a trpaslíka se nechala vyhodit na nádraží, uschovala zavazadla a vyrazila do centra na kochání se i hledání něčeho k obědu (protože se již blížila třetí hodina, což je zatraceně pozdě na normální oběd).

Než jsme narazili na něco k snědku, objevil se před námi bájný strom Baj-terek, a tak nám nezbývalo, než se vyšplhat (vyjet výtahem) do jeho koruny a pokochat se výhledem na Astanu. Pak jsme konečně objevili normální obchodní centrum s normálními fastfoody (to byste se divili, jak je v centru těžké najít restauraci) a pořádně se nadlábli. Pak jsme vyrazili směr Chan šatyr, prošli si vnitřek (opět tedy nákupní centrum) a pak už byl čas pomalu vyrazit zpět na nádraží a na vlak...

Vlak jsme tedy v pořádku chytli a pampadáme skrz Kazachstán do Almaty. Sice jsou kupéčka trochu malililinkatá, že jsme se s kufry a bágly měli problém vejít, ale jakmile člověk usne, už ho to trápit nebude. :-) Tak na viděnou zítra z Almaty!

—————

Zpět