Ubytování a jídlo

03.09.2014 09:07

Po tříhodinové cestě nás autobus úspěšně dovezl do Burabay, hotel Bereke (občas našimi láskyplně nazývaný Brekeke):

 

Dostali jsme (vybojovali si) ubytování společně na jednom patře - na dvou nebo čtyřlůžkových pokojích:

 

Dalším příjemným překvapením byla snídaně, kterou jsme přes pozdní příjezd přeci jen dostali. Obsluha sice měla chvílemi zmatek, komu už dala který chod, nicméně všichni se najedli dosyta:

Večeře nebyla tak sytá, zato místní specialita (snad barmak?) s talířem zeleniny:

Po chvíli pobytu člověk zjistí, že v Evropě by tento hotel mohl dostat maximálně 4 hvězdičky. Ač se tváří honosně (ala mramorová podlaha, krásné lustry, číšnice v hezounkých uniformách nebo honosné záclony a přehozy na pokojích), má mnoho nedostatků - z těch nejmarkatnějších jsou neznalost angličtiny u jakéhokoli personálu (včetně recepčních), rezavá teplá voda, nepřijemně tvrdé pružinové matrace (člověk má pocit, že se mu obtiskávají kolečka do zad a hýždí) nebo téměř na každém pokoji popraskané zdi (a občas i okna). Snídaně zatím byly vždy ve složení: nějaká kaše, kousek sýra s máslem nejprve tvrdým jak ledová kostka a později měkým jako rozteklá vanilková zmrzlina, pár kousků bílého chleba a párek s nějak upraveným vejcem. Obědy i večeře obsahovaly v nějaké formě mleté (nebo na hodně malé kousky nařezané a v jakési omáčce vařené) maso s nějakou přílohou a talíř zeleniny.

Ve čtvrtek tedy jídlo vypadalo následovně:

V pátek byla zatím asi nejlepší kaše - rýžová, s tím že vedle byl tvaroh, který ji velmi vylepšil... a Marcela vymyslela ještě lepší vylepšení a nakrájela si do ní nakoupené ovoce, v tu ránu byla snídaně opravdu ňamka.

—————

Zpět